Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Aranżacje Wnętrz - Pokój do pracy, gabinet

Aranżacje Wnętrz - Pokój do pracy, gabinet

Fot. http://www.arka-meble.pl

Osobny pokój do pracy powoli staje się standardem. Zazwyczaj myśląc o gabinecie wyobrażamy sobie samotnię, miejsce przeznaczone tylko dla dorosłych. Obecnie jednak coraz częściej pełni on funkcję pracowni połączonej na przykład z biblioteką domowa, z której korzystają wszyscy domownicy.

Projektowanie gabinetu należy zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie czy ma to być miejsce tylko do pracy czy również ma pełnić funkcje pokoju gościnnego. Czy ma on służyć do samotnej pracy czy też będzie się w nim przyjmowało interesantów. Od tego zależy wybór pomieszczenia, w którym taki gabinet zostanie urządzony.

Gdzie i jak?



Zadaniem osobnego gabinetu jest przede wszystkim zapewnienie spokoju osobie pracującej jak również domownikom.

Osoba zajęta pracą przy komputerze powinna mieć ciszę i warunki sprzyjające skupieniu oraz nie powinna przeszkadzać innym. Miejsce gabinetu zależy więc od specyfiki pracy.

Jeśli wymaga ona na przykład przyjmowania interesantów gabinet warto urządzić w pobliżu wejścia lub zapewnić sobie osobne wejście. Najlepiej jeśli gabinet będzie znajdował się na skraju domu. Dzięki temu wizyty nie naruszają naszej prywatności.

Natomiast jeśli ma to być gabinet osoby pracującej rzadziej, robiącej sobie częste przerwy bądź mają z niego korzystać także pozostali domownicy powinien być położony w pobliżu miejsca, gdzie toczy się życie rodziny.

zdjecie
Fot. http://www.arka-meble.pl


W przypadku gabinetu-samotni powinien to być pokój w głębi domu. Warto takie miejsce urządzić z dala od wejścia i części dziennej. Świetnie nadaje się do tego na przykład odosobniony pokój na poddaszu. Miejsce takie sprzyja skupieniu i koncentracji. W każdym przypadku gabinet powinien mieć osobną łazienkę. Ułatwia to pracę w nocy i w ten sposóbunikamy przeszkadzania domownikom.

Kolorystyka



Najczęściej wybieranym kolorem do aranżacji wnętrza gabinetu jest bordowy lub zielony. Poprawiają one wrażenie spokoju i solidności. W takich kolorach mogą być zarówno ściany, obicia kanap jak i zasłony.

Wyposażenie



Do wyposażenia gabinetu zaliczamy przede wszystkim: biurko, na którym stoi komputer, szafy na ważne dokumenty i książki oraz wygodny fotel. Wskazana jest również przynajmniej mała kanapa, na której można chwilę odpocząć, zdrzemnąć się lub nawet popracować.

W zależności od wystroju na jaki się decydujemy możemy wybrać nowoczesne, funkcjonalne meble biurowe lub bardziej reprezentatywne solidne skórzane fotele i antyczne meble. Dzięki nim gabinet będzie wygodny i jednocześnie będzie miał odpowiednią atmosferę.

Jak w każdym pomieszczeniu tak również w gabinecie bardzo ważne są dodatki. Mogą to być obrazy lub rodzinne zdjęcia czy oprawione w ramki dyplomy. Należy wybrać i wyeksponować przedmioty, do których właściciel gabinetu jest przywiązany, które przypominają mu o ważnych momentach jego życia, dokumentują jego osiągnięcia, a także wzbudzą zaufanie osób wchodzących do gabinetu.

Po udekorowaniu biura należy również pamiętać o sprzęcie jaki w nim ustawimy. Świetnym pomysłem jest zakup jednego wielofunkcyjnego urządzenia, które nie będzie się tak rzucało w oczy jak kilka porozstawianych w różnych miejscach i nie zepsuje całokształtu biura.
Data publikacji: 27.07.2012

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również